אם אינכם יודעים כיצד לסדר בכל חדר בבית את התאורה, ונדרשים לסיוע במסגרת עיצוב התאורה בדירה, אנו ממליצים לכם להמשיך בקריאה. זה ידוע ממזמן שתאורה נכונה בבית עשויה לשמש הרבה מעבר לרכיב הפונקציונאלי בלבד, ואף עשויה להיות המפתח ליצירת חלל נעים יותר והרמוני. תאורה מסוגלת לסייע ביצירת האווירה המתאימה ביותר עבור כל חלל בבית, ועם עיצוב שונה בהתאם לחללים השונים בבית. אז איך עושים את זה? להלן כמה טיפים ועצות ידידותיות שיסייעו לכם במסגרת שילוב תאורה בכל חדר וחדר בבית.

בחירת תאורה לחדרי השינה בבית

תחילה מומלץ להוסיף ולשלב עוד מנורות בחדרי השינה. מלבד מנורת התקרה שנועדה לשטוף את כל חלל החדר בתאורה, יש גם להקפיד על הוספה של מנורות בחדר למען הדגשת פינות חשובות. בצורה הזו ניתן ליצור אווירה נכונה. אפשר למשל לשלב בחדר מנורות קריאה, מנורות על ידי השירה או מנורות שנועדו להאיר אך ורק חפצי נוי מסוימים. המפתח להצלחה טמון בשימוש בעמעום על מנת ליצור טווח משתנה על פי שעות היון ועל פי האווירה המבוקשת בחלל.

שבירת סימטריה על ידי מנורות

רובנו נעדיף לעשות שימוש בברירת המחדל של יצירת סימטריה משני צידי המיטה דרך בחירת שידות ומנורות זהות, אולם ניתן דווקא לשבור את הסימטריה באמצעות שילוב של מנורות בגדלים שונים, בצורות ובצבעים אחרים, במטרה ליצור מקוריות ועניין בחלל החדר. יש לבחור עבור החדר גופי תאורה מיוחדים. לשם כך חשוב לנסות לבחור באותם הגופים המפתיעים כדוגמת מנורות תלויות עם כבל ארוך לצידי המיטה או מנורות רצפה כדי להעניק לחדר אמירה ייחודית ואישית משלו.

מחשבה על ההיבט הפונקציונאלי של התאורה בחדר

אם אינכם נוהגים לקרוא בחדר השינה, אולי לא יהיה צורך בשתי מנורות קריאה משני צידי המיטה. כמו כן, אם בחדר קיימות פונקציות נוספות המחייבות טיפול מיוחד בתאורה כמו למשל תמונה או מראה, אין להזניח אותם. יש להדגיש את המיטה שכן היא הרהיט המרכזי ביותר בחדר, על ידי תוספת תאורה באזור האחורי של המיטה או על ידי פסי תאורה לאורך גוף המיטה כולו או מעליו.

 

מוצרים שיכולים לעניין אותך