מבנים בעלי תאורה חיצונית איכותית טובים עבור הולכי רגל ונהגים שיכולים לראות טוב יותר. תאורה איכותית מייצרת סביבה לילית אטרקטיבית. גופי תאורה איכותיים מספקים הפצת אור מבוקרת היטב שאינה מסנוורת.

מנכ"ל חברת לד מרקט, אייל בן שמואל מספר : "אנו מספקים תאורה חיצונית עבור חניונים, מחסנים ורחבות עבור כמה מהמבנים המובילים בארץ", תוך שהוא מתמודד עם מספר אתגרים הניצבים בפניו בייצור תאורה חיצונית יעילה.

תאורה טובה לעומת תאורה גרועה

תאורה חיצונית גרועה עלולה להוות כוח הרסני, הקטנת אמצעי הבטיחות והביטחון ויצירת עלויות תפעול גבוהות יותר מהרגיל.

אנשים רבים סוברים בטעות שאור בוהק גדול מספק מידה רבה של תאורה. למעשה, תאורה כזאת מסנוורת, אינה יעילה ואינה אפקטיבית. ברוב המקרים, מה שנדרש על מנת למנוע זאת הוא לבחור את האופטיקה הנכונה, להשתמש במוט בגובה הנכון, להניחו במיקום הנכון, ולהשתמש באביזרי מיגון נדרשים.

המטרה העיקרית של תאורת חוץ היא סיוע להולכי רגל, בנוסף לעיצוב גינות. רמות אור חייבות להיות מאוזנות על מנת לספק אחידות של תאורה. מקורות אור לבן עוזרים להתמצא בשטח ולזהות צבעים בדיוק רב יותר.

תאורת נוף

תאורת נוף יכולה להפוך נוף רגיל ליוצא דופן. היא מוסיפה מגע של סגנון למרפסת, מכתיבה את פינת המנגל, או מדליקה פינה מבודדת בחצר האחורית עבור קבלני נוף ש"ראו את האור".

“ברגע שאני רואה את תכנון עיצוב המבנה, ומבין כיצד מבקשים הבעלים להשתמש בו, אני מתכנן איך להשתמש בתאורה על מנת לשפר את השטח”, אומר אייל בן שמואל, מנכ"ל ‘לד מרקט’.

מטרתו של בן שמואל היא להפוך מבנים למפתים ככל האפשר. “תאורה יוצרת חוויה מהנה מהרגע בו פותחים את הדלת הראשית. היא גם מספקת תחושה של ביטחון ובטיחות, שכמובן, אינם קיימים כשהולכים בחושך”. הוא אומר.

יחד עם זאת, מדגיש בן שמואל שבטיחות וביטחון הם רק חלק קטן מחוויית התאורה הכללית. “בעזרת סגנונות, צבעים וסוגי תאורה המשמשים את המיקום הנכון, ניתן להגדיר מגוון של מצבי רוח והנאה לבעל המבנה. תאורה יכולה להיות רומנטית, או אלגנטית, מהנה ומשעשעת, או שהיא יכולה פשוט ליצור נווה מדבר מרגיע ממתחים לאחר יום עבודה”.

תאורה היא הליטוש, הדובדבן שבקצפת, היהלום שבכתר, של עיצוב נוף. “בניית מבנה חדש לא תהיה שלמה ללא תאורה נכונה”, אומר בן שמואל.

התקנת תאורה בנוף כרוכה ביותר מסתם שתילת גופי תאורה, חיבור הכבל אל השקע והפעלת מתג. “אתה לא יכול פשוט לתקוע ריכוז גופי תאורה על התקרה ולקרוא לעצמך מעצב תאורת נוף”, 

במהלך השנים האחרונות, הפכה תאורת נוף לאמנות מגוונת ויפה. בעזרת טכנולוגיה טובה יותר והמגוון הרחב של גופי תאורה אותם ניתן להשיג היום, מגיעים מעצבי תאורה לרמה חדשה ונותנים לצרכנים שלהם יותר הזדמנויות של הנאה.