פסי צבירה נחשבים לאחד מפתרונות התאורה היותר גמישים ומגוונים וזו הסיבה שהם הפכו למאוד פופולריים בשנים האחרונות. הם מורכבים מרצועה צרה וארוכה של נורות לד, שניתן לחתוך לאורך מסוים ולהתקין במקומות שנים בתנאי פנים וחוץ, כאשר ישנם פסי צבירה הכוללים גם ספוטים שניתן לכוון באופן ממוקד.

במדריך הבא נרחיב על הסוגים השונים של פסי צבירה, השימושים המגוונים, שיטת ההתקנה, ונספק כמה טיפים שיאפשרו לכם להשתמש בהם בצורה נכונה.

מניאון ועד לד: ההיסטוריה של פסי צבירה

אולי נדמה היה לכם שפסי צבירה הם המצאה חדשה, אך למעשה הם נמצאים בסביבה כבר כמה עשרות שנים. בתחילת הדרך נעשה בהם שימוש בעיקר בסביבות מסחריות ותעשייתיות, כמו גם למטרות פרסום. אולם עם הזמן, הם מצאו את דרכם גם לסביבות פרטיות ולחללים חיצוניים, תוך שמספקים פתרון רב תכליתי וגמיש שיכול לשמש הן למטרות פונקציונליות והן למטרות דקורטיביות.

עם ההתפתחות של טכנולוגיית הלד, פסי הצבירה הפכו להיות חסכוניים ויעילים מתמיד והם זמינים במחירים משתלמים, כך שהפכו לבחירתם של בעלי בתים ומעצבי פנים שמעוניינים להוסיף טאץ' מודרני לחללים שונים. בין אם אתם רוצים להדגיש מאפיינים אדריכליים, בין אם ליצור תאורת אווירה ובין אם להאיר פינה חשוכה, פסי צבירה מציעים פתרון עיצובי, פרקטי, רב תכליתי וחסכוני שניתן להשתמש בו עבור מגוון רחב של יישומים.

פס צבירה למטבח

מוזמנים לגלות את הסוגים השונים של פסי צבירה

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, ההיצע גדל וישנם סוגים שונים של פסי צבירה, אשר לכל סוג תכונות, מאפיינים ייחודיים, יתרונות וחסרונות. בין הסוגים הנפוצים ביותר ניתן למצוא:

 • פסי צבירה LED זהו הסוג הנפוץ ביותר והוא זמין במגוון רחב של עיצובים וצבעים. סוג זה נחשב לחסכוני באנרגיה, קל להתקנה ובעל תוחלת חיים ארוכה. הוא אידיאלי להדגשת אלמנטים מגוונים, ישתלב מעולה מתחת לארון כפס תאורה דקורטיבי, ויתאים ליישומים נוספים.
 • פס צבירה עם ספוטים – דגם המורכב מפס צבירה ומנורות קטנות ואינדיבידואליות שמחוברות אליו וניתן לכוון באופן ממוקד. סוג זה של פתרון תאורה מתאים למגוון יישומים ושימושים, לרוב משתמשים בו לטובת תאורה משימתית או להדגשת יצירות אמנות, מאפיינים אדריכליים או אלמנטים דקורטיביים.
 • פסי צבירה מגנטיים – סוג זה של פתרון תאורה כולל גב מגנטי, מה שמאפשר להצמיד אותו בקלות למשטחי מתכת שונים, ללא התקנה או צורך בפתרונות חומרה נוספים. זהו פתרון מושלם עבור יישומי תאורה זמניים, מעולה כתאורת משימה במטבחים, בתי מלאכה או מוסכים וישתלב בצורה מושלמת גם בשטחי חוץ, שם ניתן להצמיד אותם לעמודי מתכת או לכלי רכב כדי ליהנות מתאורת לילה. מעבר לכך, פסי צבירה מגנטיים יכולים לשמש גם כתאורה דקורטיבית.

פס צבירה: פתרון תאורה רב-תכליתי וקל לשימוש

ניתן להשתמש בפסי צבירה עבור מגוון רחב של יישומי פנים וחוץ, כאשר בין השימושים הנפוצים, נמצאים אלו הבאים:

 • פס תאורה מתחת לארון – ניתן להתקין פסי צבירה מתחת לארונות המטבח העליונים כדי ליהנות מתוספת תאורה בעת השימוש במטבח.
 • תאורת משימה – ניתן להתקין פסי תאורה במשרדים ביתיים, בתי מלאכה או בכל מקום בו עולה הצורך בתאורה נוספת.
 • תאורת הדגשה – אפשר להשתמש בפסי צבירה כדי להדגיש אלמנטים אדריכליים, אומנותיים ודקורטיביים בחללים שונים.
 • תאורה דקורטיבית – תוכלו להתקין פסי צבירה גם מעל ארונות המטבח, בפער בין חלקו העליון של הארון לבין התקרה, או על גרמי מדרגות כדי ליצור אלמנט דקורטיבי.
 • תאורת חוץ – פסי צבירה מתאימים גם להתקנה בחללי חוץ כמו מרפסות, פטיו ואזורים חיצוניים אחרים בהם אתם נוהגים להתכנס או לארח.
 • תאורת שטח – פס צבירה מגנטי הוא תוספת מעולה לטיולי שטח וקמפינג. אפשר להצמיד אותו בקלות לחלקו החיצוני של הרכב ולהאיר את החושך.
 • תאורת רכב – ניתן להתקין פסי צבירה על רכבים, משאיות וכלי רכב אחרים, למטרות בטיחותיות או דקורטיביות.
 • פסי צבירה מגנטיים בצבעים שונים

התקנה ותחזוקה של פסי צבירה

אם רכשתם פסי צבירה יהיה עליכם להתקין אותם, אלא אם כן בחרתם בפסי צבירה מגנטיים אשר אינם דורשים התקנה אלא שניתן להצמיד אותם פשוט למשטחים מתכתיים וליהנות מפתרון תאורה יעיל, חסכוני וזמין. בכל מקרה אחר, כן תצטרכו ידע בסיסי קודם בתחום החשמל.

השלב הראשון הוא למדוד את השטח שבו תרצו להתקין את פס הצבירה ולרכוש גוף תאורה בגודל המתאים. לאחר מכן, עליכם לנקות ולהכין את המשטח בו תרצו להתקין את פס הצבירה, שימו לב שהוא יהיה נקי מאבק ולכלוך. זה השלב בו כדאי להזמין חשמלאי כדי שיחבר את פס הצבירה למקור מתח, יצמיד אותו למשטח ויחבר למקור החשמל כדי שתוכלו ליהנות מפתרון התאורה החדש שלכם.

לגבי תחזוקה, פסי צבירה אינם דורשים הרבה תחזוקה אך כן כדאי לנקות אותם באופן קבוע, כדי לשמור עליהם פונקציונליים. בנוסף כדאי גם לבדוק את החיבורים מעת לעת, כדי לוודא שאין נזקים שעלולים לפגוע בבטיחות.

כיצד מחליפים נורות בפסי צבירה?

החלפת נורות בפסי צבירה עשויה להיות מעט שונה מכל החלפת נורה מסורתית, כאשר התהליך יכול להשתנות בהתאם לדגם שברשותכם. במקרים מסוימים יהיה עליכם להחליף את כל פס הצבירה, בעוד שבאחרים תצטרכו להחליף רק נורה בודדת.

במידה ואתם צריכים להחליף את כל הפס, בחרו בסוג התואם למפרט של הדגם המקורי, כך תהליך ההתקנה יהיה פשוט וכל שעליכם לעשות הוא להסיר את הפס הישן ולהחליף בחדש, תוך שאתם מקפידים לחבר את כל החוטים והחיבורים כראוי.

אם יש לכם פס תאורה עם ספוטים, כלומר נורות בודדות ועצמאיות, התהליך יהיה פשוט, תוכלו לקנות נורה בודדת ולהחליף כאשר אחת הנורות הקיימות נשרפת או נפגעת בכל דרך שהיא. גם כאן עליכם לשים לב שהנורה החלופית תואמת למפרט של הנורה המקורית, ואם אינכם בטוחים, תמיד תוכלו לבדוק את הוראות היצרן או להתייעץ עם צוות החנות.

פתרון תאורה מודרני עם שפע של שימושים

לסיכום, פסי צבירה מציעים פתרון גמיש, רב תכליתי וחסכוני באנרגיה שניתן להשתמש בו בדרכים שונות ומגוונות. הם קלים להתקנה ותחזוקה ומגיעים בשלל עיצובים ובטווח מחירים רחב, כדי להתאים ליישומים שונים.

מוזמנים לבחור פסי צבירה המתאימים לצרכים שלכם, וליהנות מהיתרונות שלהם במשך שנים!

מוצרים קשורים

דיל משתלם לפס צבירה מגנטי

דיל משתלם לפס צבירה מגנטי

מחיר מבצעהחל מ ₪649
בחירת אפשרויות
גופי תאורה NOTE לפס צבירה

גופי תאורה NOTE לפס צבירה

מחיר מבצעהחל מ ₪245
בחירת אפשרויות
חסכו 13%
דיל משתלם - פס צבירה כולל ספוטים ונורות GU10

דיל משתלם - פס צבירה כולל ספוטים ונורות GU10

מחיר מבצעהחל מ ₪490 מחיר מקורי₪560
בחירת אפשרויות
חסכו 13%
דיל משתלם - פס צבירה כולל ספוטים ונורות E27

דיל משתלם - פס צבירה כולל ספוטים ונורות E27

מחיר מבצעהחל מ ₪353 מחיר מקורי₪404
בחירת אפשרויות
מבצע השבוע - מחיר זול במיוחד
גוף תאורה EYES לפס צבירה מגנט
בחירת אפשרויות
גוף תאורה NOTEBOOK לפס צבירה מגנט
גוף תאורה כדור תלוי לפס צבירה מגנטי
גוף תאורה לפס צבירה RESTO

גוף תאורה לפס צבירה RESTO

מחיר מבצעהחל מ ₪100
בחירת אפשרויות
ספוט לפס צבירה CAMERON

ספוט לפס צבירה CAMERON

מחיר מבצעהחל מ ₪100
בחירת אפשרויות
חסכו 13%
דיל משתלם לפס צבירה כולל ספוטים NOTE מחברת

דיל משתלם לפס צבירה כולל ספוטים NOTE מחברת

מחיר מבצעהחל מ ₪713 מחיר מקורי₪815
בחירת אפשרויות
מבצע השבוע - מחיר זול במיוחד
פס תאורה לפס צבירה מגנטי באורכים שונים
מבצע השבוע - מחיר זול במיוחד
ספוט צילינדר לפס צבירה מגנטי VARDEL
קונקטור X לפס צבירה
בחירת אפשרויות
קונקטור T לפס צבירה שחור
בחירת אפשרויות
מבצע השבוע - מחיר זול במיוחד
פס צבירה מגנטי 48V - באורך 3 מטר
בחירת אפשרויות
פס צבירה לספוט בודד

פס צבירה לספוט בודד

מחיר מבצעהחל מ ₪45
בחירת אפשרויות
שני פסי צבירה חד פאזי

פס צבירה חד פאזי

מחיר מבצעהחל מ ₪80
בחירת אפשרויות
מבצע השבוע - מחיר זול במיוחד
ספק כוח 48V לפס צבירה מגנטי

ספק כוח 48V לפס צבירה מגנטי

מחיר מבצעהחל מ ₪115
בחירת אפשרויות